Virtuaalivirtuoosit

kollaasi1kollaasi2

Suomen Huiluseura pääsee onnekseen toteuttamaan vuoden 2020 jäsentapahtuman melko lailla samalla kokoonpanolla kuin oli alun perin suunniteltu. Ajan haasteet huomioiden toteutamme tapahtuman jäsenille ja vierailijoille turvallisena virtuaalitapahtumana.

Come join us for the Virtual Virtuoso festival! As we were unable to invite our guests of the Finnish Flute Festival live to Helsinki, together we have created great videos for you to enjoy. We hope that this will inspire you and we get to meet again next year in Helsinki at the Finnish Flute Festival 2021. These articles are available for the members of the Finnish Flute Association from October 3rd until the end of this year. Unfortunately the site is only in Finnish, but most of the videos are in English. Let the music speak for itself and have a great festival!

Tapahtuma on kuunneltavissa vuoden 2020 loppuun saakka. Suomen Huiluseuran jäsenten (huom! sivuille rekisteröityneet) on mahdollista kuulla videoituja luentoja, opetusvideoita ja konsertteja. Jotta voisimme taata parhaan mahdollisen laadun esitettävälle materiaalille, kaikki materiaali on ennalta tallennettua, mutta muistathan että materiaali on tarkoitettu vain omaan käyttöösi. Tätä kautta pääsemme jo ennalta tutustumaan vierailijakaartiin, jonka tapaamme sitten livenä Musiikkitalossa vuoden 2021 FFF-tapahtumassa. 

Olemme rajanneet Suomen Huiluseuran sisältöä vain sivuille rekisteröityneiden jäseniemme käyttöön. Mikäli olet jo seuramme jäsen ja sinulta puuttuu vielä tunnukset sivuille, olethan yhteydessä jäsensihteeriimme. Jos et ole vielä jäsen, käy täyttämässä jäsenhakemuslomake. 

Tapahtumaan liittyy myös katselmus, joka on tarkoitettu musiikkioppilaitoksissa huilunsoittoa harrastaville lapsille ja nuorille. Videoiden viimeinen lähetyspäivä oli 25.9. Tulemme nostamaan muutamia hienoja esityksiä sivuillemme julki su 4.10.2020.

Tervetuloa mukaan seuraamaan tapahtumaa! 

 

VVlogo isompiUlkomaiset vieraat 

 • Paul Edmund-Davies
 • Anna Garzuly-Wahlgren
 • Gudrun Hinze
 • Olga Ivusheikova
 • Gareth McLearnon
 • Ulla Miilmann
 • Paolo Taballione
 • Matthias Ziegler

 

Kotimaiset luennoitsijat

 • Annika Gummerus-Putkinen
 • Matti Suvela
 • Johannes Päkkilä
 • Päivi Arjas
 • Erja Joukamo-Ampuja

 

 Katselmuksen lautakunta:

 • Sami Junnonen, huilutaiteilija
 • Jaana Laasonen, Itä-Helsingin musiikkiopisto
 • Elina Raijas, Helsingin kaupunginorkesteri
 • Päivi Väisänen, Kuopion kaupunginorkesteri
 • Lotta-Sofia Kyrönaho, opiskelija amk
 • Veera Leinonen, opiskelija amk