Select your language

News and Articles

Olemme rajanneet Suomen Huiluseuran sisältöä vain jäseniemme käyttöön. Mikäli olet jo seuramme jäsen ja sinulta puuttuu vielä tunnukset sivuille, olethan yhteydessä jäsensihteeriimme. Jos et ole vielä jäsen, käy täyttämässä jäsenhakemuslomake 

Sibelius-Akatemian opiskelijoille järjestetyllä kurssilla oli vankka musiikin tekemisen meininki. Kaksipäiväiselle kurssille oli mahdollista tulla kuuntelemaan intensiivistä kurssia, ja Anna Garzuly-Wahlgrenin laaja-alainen kokemus orkesterisoittajana, kamarimuusikkona ja huilunsoiton sekä kamarimusiikin opettajana välittyi hänen opetuksessaan. Lahjakkaat ja jo pitkälle edistyneet oppilaat omaksuivat nopeasti opetuksessa esille tulleita huilunsoittoon ja musiikin tulkitsemiseen liittyviä asioita.

Register to read more …