Select your language

News and Articles

Olemme rajanneet Suomen Huiluseuran sisältöä vain jäseniemme käyttöön. Mikäli olet jo seuramme jäsen ja sinulta puuttuu vielä tunnukset sivuille, olethan yhteydessä jäsensihteeriimme. Jos et ole vielä jäsen, käy täyttämässä jäsenhakemuslomake 

Suomen Huiluseura järjestää kansallisen Nuori Huilisti - kilpailun 3.-5.11.2023 Espoon Leppävaarassa yhteistyössä Musiikkiopisto Juvenalian kanssa. 

Kilpailun nettisivuilta löydät tiedon kilpailun aikataulusta, sarjoista, säännöistä, palkinnoista ja tuomaristosta. Sarjat-valikosta löydät nyt julkaistut sarjakohtaiset ohjelmistotiedot. Sivut tarkentuvat ja päivittyvät tapahtuman lähestyessä.

Ilmoittautuminen Nuori Huilisti -kilpailuun on auki 15.8.-15.9.2023 tapahtuman nettisivuilla. 

Tervetuloa ilmoittautumaan ja osallistumaan!

nuori huilisti banneri