Select your language

News and Articles

Olemme rajanneet Suomen Huiluseuran sisältöä vain jäseniemme käyttöön. Mikäli olet jo seuramme jäsen ja sinulta puuttuu vielä tunnukset sivuille, olethan yhteydessä jäsensihteeriimme. Jos et ole vielä jäsen, käy täyttämässä jäsenhakemuslomake 

SHS:n juhlavuoden tapahtuma marraskuussa!

Suomen Huiluseura ry järjestää yhteistyössä Musiikkiopisto Juvenalian kanssa ensimmäisen valtakunnallisen Nuori Huilisti -kilpailun 3.-5.11.2023 Espoon Leppävaarassa. 

Kilpailussa on kolme sarjaa: sarja C 9–12 -, sarja B 13–15 - ja sarja A 16–19 ‐vuotiaille. Ensimmäinen kierros tapahtuu videokarsinnan kautta ja videot lähetetään ilmoittautumislomakkeen yhteydessä 15.8.-15.9.2023. Kaikki kilpailuun ilmoittautuneet saavat palautteen soitostaan. Finaali  huipentuu upeassa Sellosalissa! Yleisöllä on vapaa pääsy kuulemaan sarjojen kierrokset ja finaalin. 

 Viikonlopun aikana tapahtumassa on myös yhteisöllistä oheisohjelmaa ja pedagogista sisältöä kaikille huilisteille. 

Lisätietoja tulossa pian, pysy kuulolla!

 

Artikkeli päivittyy 

SHSn juhlavuoden tapahtuma